ניהול פרוייקטים

קיימות מספר גישות לניהול פרויקטים. תהא הגישה אשר תבחר, עליה לתת את הדעת לכלל פעילויות הפרויקט, לניהול לוח הזמנים, לעלויות, ולכלל בעלי התפקידים בפרויקט. פרויקט הנו משימה חד פעמית תחומה בזמן לרוב עם הגדרה ברורה של התחלה ,סיום והתחייבות לעמידה ביעדים ומטרות ייחודיים.
על פי רוב מטרת הפרויקט היא לחולל שינוי או ליצור ערך מוסף לארגון, פרויקטים ובעיקר פרויקטי מו"פ מאופיינים בשינויים שלא נצפו מראש, הנובעים משינויי טכנולוגיה, תחרות, ודרישות שוק.
 
חברת נוריטק עוסקת בניהול פרויקטים וביכולת שימוש במודלים לניהול שינויים. במסגרתה אנו שואפים להציג את המודלים הקיימים לתהליך ניהול שינויים בפרויקטים, וכן להציע מודלים חדשים לניהול שינויים לפני ובמהלך הפרויקט על-מנת להתאימו לדרישות ייצור, דרישות שוק ושינויים בטכנולוגיה.
 
מתוך פרויקטים בהיקף של כ-600 מיליון ₪ בשנה בממוצע, נמצא כי לכל פרויקט יש חריגה של כ- 7%, במונחים כספיים מדובר בנתח נכבד מהתקציב. ניהול השינויים בצורה נכונה ואפקטיבית יכול להוריד את היקף החריגה ושיפור מדדי הפרויקט.
קיומם של שינויים בפרויקטים הנם עובדה מוגמרת, בעולם בו שווקים נעשים גלובליים טכנולוגיות מתקדמות בקצב מהיר, והדרישות מתפתחות, פרויקטים חייבים להיות מסוגלים להתאים עצמם לקצב גדל של שינויים. ניהול שינויים הנו תהליך המורכב מסקירת בקשות השינויים, אישור השינויים והטמעתם לתוצרי הפרויקט.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן