מכשיר חיתוך סיבים:

מכשיר לחיתוך סיבים אופטיים, Fiber Cleaver, בדיוק גבוה וחזרתי, מתאים לסיבי זכוכית בקוטר 125 מיקרון. למכשיר עיצוב ארגונומי המקל על עבודת המפעיל\ה לאורך זמן, הלהב הוא סכין עם מספר רב של אזורי חיתוך המתאים לשימוש ממושך ללא החלפה. מכשיר קומפקטי, קל מישקל ונוח לעבודה במקומות סגורים או עבודת בשטח. עשוי ממתכת באיכות גבוהה, עמיד לעבודה בקוויי ייצור או מעבדות מחקר, מוצר עם חיי שירות ארוכים.

תהליך חיתוך הוא מבוקר ונעשה בעזרת להב חדה המייצרת שריטה שעומק קבוע בתוך סיב הזכוכית, בעזרת זרוע מכאנית נוצר כיפוף לסיב המוביל לשבירתו בתהליך מבוקר המספק שטח קצה שטוח לפני הפעולה הבאה של חיבור הסיב, היתוכו או כל פעולה אחרת. המוצר נשלח ללקוח לאחר בדיקת איכות במעבדות היצרן, אין לפרק את המכשיר, להחליף חלקים או לחלופין להשתמש שלא לפי הוראות יצרן.

שרוול מתכווץ לסיבים:

שרוול מתכווץ עם מוט פלדה לשמירה והגנה על אזור הריתוך בסיבים אופטיים.

השרוול יחד עם מוט הפלדה, מספקים הגנה מירבית לסיב ולנקודת הריתוך, מונעים ניתוק, כיפוף ושבירה של הסיב. כמו כן החוזק המכאני והיישרות שומרים על מעבר אור תקין בסיב ללא הפסדי אנרגיה.

  • השרוולים מגיעים באורכים שונים 40 ו 60 מילימטרים.
  • השרוולים עשויים מחומר פולימרי שקוף, כך שניתן לראות את הסיבים הנמצאים ונקודת הריתןך.
  • קוטר פנימי: 1.3 מ"מ, קוטר חיצוני 2.5 מ"מ וקוטר מוט: 1.2 מ"מ

תהליך השימוש בשרוול מתכווץ:

  1. השחל שרוול לאחד הסיבים
  2. בצע ניקוי סיבים לפני ריתוך
  3. מקם את הסיבים במכשיר הריתוך לשם חיבור
  4. רתך את הסיבים, נקה פחמון במידת הצורך ובדוק את איכות הריתוך
  5. העבר את מרכז השרוול לאזור הריתוך והנח בהתקן מתאים או על גבי שולחן עם הגנה מחום
  6. חמם את השרוול בעזרת "בלאוור" (התקן דומה למייבש שיער), שים לב שאין חימום יתר של השולחן והשרוול. שים לב שהשרוול מתכווץ באופן אחיד לכל אורכו
  7. נתק את "הבלאוור" והחזירו למקומו, העבר את הסיב המרותך למקומו.